Audycje online w przedszkolu - rozwiązanie idealne dla pracujących rodziców?

Audycje online w przedszkolu - rozwiązanie idealne dla pracujących rodziców?

Nie zawsze udaje się zaplanować dzień tak, by być obecnym na przedszkolnych wydarzeniach i uroczystościach, w których udział bierze dziecko. Nie każda praca i szefostwo są tak elastyczne, by umożliwić oderwanie się na godzinę lub dwie od obowiązków i przyjazd na występ do placówki. Czasem nie ma opcji, by osobiście uczestniczyć w wycieczce, zabawie choinkowej lub warsztatach integracyjnych? Transmisje online z przedszkola wydają się rozwiązaniem tych problemów. Czy tak jest naprawdę?

Z artykułu dowiesz się m.in.:


- Jak działają audycje online.
- Dlaczego warto organizować je w przedszkolu.
- Jakie korzyści wiążą się z transmisjami online.

Transmisje online w aplikacji dla rodziców - praktyczny kompromis?Wbrew pozorom nowe technologie mogą zacieśniać więzi i wspierać relacje. Chodzi o to, by rozważnie korzystać z możliwości, które dają. Jedną z funkcji nowoczesnego systemu dla przedszkoli eLizak są właśnie transmisje online. To dzięki nim rodzice zyskują niepowtarzalną szansę na uczestnictwo lub obserwację ważnych wydarzeń czy aktywności, których podejmuje się ich dziecko.

Ktoś może powiedzieć, że oglądanie audycji na żywo z pozycji telefonu czy tableta nie zastąpi obecności w realu... Oczywiście. Ale nie o to przecież chodzi. Rzeczywistość jest taka, że niestety nie zawsze da się pogodzić zobowiązania zawodowe z rolą rodzica. Transmisje online stwarzają przestrzeń do tego, by jednak móc zobaczyć i przeżywać emocje "tu i teraz". Sprawiają, że rodzic na pytanie dziecka "jak ci się podobało"?, może odpowiedzieć "Bardzo! Widziałem, jak to zrobiłaś i jestem z Ciebie dumny!".

Dlaczego warto robić transmisje online w przedszkolu?Korzyści z organizacji transmisji online z wydarzeń przedszkolu jest całe mnóstwo. I co istotne: zyskują na nich nie tylko rodzice, ale też sama placówka.

Transmisje online to m.in.:
- możliwość uczestniczenia dla tych, którzy nie mogą pojawić się osobiście,
- szansa dla rodziców na aktywne uczestnictwo w przedszkolnych zajęciach dziecka,
- zdecydowanie większe grono odbiorców,
- wyjście naprzeciw potrzebom aktywnych zawodowo rodziców,
- budowanie wizerunku nowoczesnego przedszkola,
- przewaga konkurencyjna.

Transmisje online w systemie dla przedszkoli eLizakOrganizacja transmisji na żywo w systemie eLizak trwa dosłownie chwilę i jest bardzo prosta. Potrzebny jest smartfon lub tablet połączony z Internetem, dostęp do aplikacji i ewentualnie statyw, by ustabilizować obraz. Co dalej? Dosłownie kilka kliknięć w telefonie wystarczy, by wychowawca mógł uruchomić streaming online z dowolnego miejsca i w dowolnym momencie, a następnie udostępnić relację rodzicom.

Jeśli audycja online jest zaplanowana z wyprzedzeniem, opiekun grupy może rozesłać powiadomienie o nadchodzącej transmisji do wybranych odbiorców. Dzięki temu rodzice mogą zorganizować sobie czas tak, by być na żywo.

TO WAŻNE!

Transmisje online realizowane przez system dla przedszkoli eLizak są nieograniczone i nie wiążą się z żadnymi dodatkowymi opłatami. Tak więc wychowawcy mogą włączyć spontaniczne transmisje w każdej chwili np. podczas warsztatów tanecznych, a nie tylko podczas ważnych uroczystości.

aktualizacja: 2023-08-18