Dotacje dla przedszkoli i żłobków

Prowadzisz przedszkole lub żłobek? Szukasz dodatkowych środków na rozwój placówki lub otwarcie nowych?

Według ostatnich doniesień ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej rusza kolejna już odsłona programu Maluch+. Niestety będzie ona obejmowała jedynie placówki i instytucje specjalizujące się w opiece nad dziećmi do trzeciego roku życia.

Na edycje programu 2019 zostało przeznaczonych 450 mln zł. Jest to pozornie duża kwota, tym bardziej, że obecnie notuję się co raz większe zapotrzebowanie na takie placówki. Większość młodych ludzi ucieka ze wsi do miast, gdzie obecna ilość żłobków znacząca odbiega od tej oczekiwanej.

Według artykułu ustawy z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 (Dz. U. z 2018 r. poz. 603, z późn. zm.) dofinansowania będą przeznaczone dla wszystkich osób, które planują otworzyć nowe lub rozwijać bieżące placówki, żłobki i kluby dziecięcej opieki.
Program Maluch+ został podzielone na cztery kluczowe elementy:

- Moduł 1a
- Moduł 1b
- Moduł 2
- Moduł 3
- Moduł 4

Program będzie dotyczył wszystkich zadań, których realizacja nastąpi 2019r. Wszystkie szczegółowe informacje można zasięgnąć w Urzędzie Wojewódzkim, gdzie można również składać wnioski. Zapraszamy do skorzystania z programu.

Dodał eLizak dnia 2018-12-11

Prowadzisz przedszkole lub żłobek? Kliknij "Lubię to"