Dotacje dla przedszkoli i żłobków

Dotacje dla przedszkoli i żłobków

Prowadzisz przedszkole lub żłobek? Szukasz dodatkowych środków na rozwój placówki lub otwarcie nowych? Bądź na bieżąco z programami, których celem jest dofinansowanie tego typu działalności.

Program Maluch+Według ostatnich doniesień ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej rusza kolejna już odsłona programu Maluch+. Będzie ona obejmowała tylko i wyłącznie placówki i instytucje specjalizujące się w opiece nad dziećmi do trzeciego roku życia.

Na edycję programu 2019 przeznaczono 450 milionów złotych. Kwota ta wynika między innymi z rosnącego zapotrzebowania na przedszkola i żłobki zarówno w miastach, jak i w mniejszych miejscowościach.

Dla kogo program Maluch+?Według ustawy z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 (Dz. U. z 2018 r. poz. 603, z późn. zm.) dofinansowania będą przyznawane osobom, które planują otworzyć nowe lub rozwijać już istniejące placówki, żłobki i kluby dziecięcej opieki.

Program Maluch+ został podzielony na cztery kluczowe elementy:

- Moduł 1a
- Moduł 1b
- Moduł 2
- Moduł 3
- Moduł 4

Program będzie dotyczył wszystkich zadań, których realizacja nastąpi w 2019 r. Szczegółowych informacji można zasięgnąć w Urzędzie Wojewódzkim. Tam również należy składać wnioski o dofinansowanie.

aktualizacja: 2024-02-20