Rozliczenie płatności - Płatności ekspresowe - Przelewy 24

Rozliczanie płatności otrzymywanych od rodziców nigdy nie było sprawą prostą. Większość placówek nadal wykorzystuje stare i czasochłonne metody lub programy całkowicie do tego nie przeznaczone takie jak np. popularny Excel.

Prawidłowe wystawienie rachunków i faktur jest pierwszym krokiem podjętym w celu otrzymania płatności od rodziców. Jest to zadanie wykonywane we wszystkich placówkach, które wiąże się z umieszczeniem w historii salda obciążenia w kwocie wystawionego dokumentu. W takim przypadku mówimy o powstaniu zadłużenia na saldzie rodzica. W celu uregulowania płatności każdy rodzic musi dokonać odpowiedniej wpłaty w wysokości aktualnego zadłużenia. Analiza stanu sald dla wszystkich rodziców byłaby drogą nie prostą tym bardziej, że rodzice mogą mieć minimalną nadpłatę, niedopłatę a jak dobrze wiemy, wszystko musi się zgadzać co do grosza.

System eLizak udostępnia szeroki wachlarz możliwości prowadzenia sald i rozliczania dokumentów. Każda operacja związana z finansami placówki ma swoje odzwierciedlenie w historii salda. Ponad to system został wzbogacony o mechanizm importowania raportów bankowych, które wcześniej zostały pobrane z banku jako historia rachunku bankowego. Dodatkowo możemy skorzystać z płatności ekspresowych opartych na bezpiecznym i sprawdzonym systemie Przelewy 24. Wszystkie te możliwości platformy eLizak powoduję, że ręczne rozliczanie poszczególnych dokumentów staje się o wiele prostsze a nawet zbędne.

Wykorzystując płatności ekspresowe Przelewy 24 w swojej placówce, właściciel nie tylko oszczędza czas ale również poprawia prestiż placówki dając rodzicom możliwość wygodnego płacenia wystawionych rachunków, faktur. Rodzic po zalogowaniu do swojego panelu może wybrać, który z dokumentów chce zapłacić. Po otrzymaniu płatności system automatycznie rozliczy wybrany dokument i dokona wpłaty na saldzie.

Zalety skorzystania z płatności ekspresowych Przelewy 24:
- Wygodny sposób płatności dla rodzica
- Rodzic wybierając "zapłać teraz" płaci i rozlicza wybrany dokument
- Dyrektor nie musi sam dodawać wpłat i rozliczać dokumentów
- Natychmiastowa informacja o dokonaniu wpłaty
- Automatyczne generowanie wezwań w przypadku braku płatności

W przypadku, gdy mamy w placówce 20 dzieci możemy przyjąć że łączny czas potrzebny na rozliczenie wszystkich dokumentów wynosi ok. 100 min. Jest to czas liczony od chwili dodania wpłaty do rozliczenia poszczególnych dokumentów. W przypadku większej ilości dzieci nie opłaca się już wykonywać tego ręcznie.

Dodał eLizak dnia 2019-02-22

Prowadzisz przedszkole lub żłobek? Kliknij "Lubię to"