Czytnik kart zbliżeniowych - czy to dobra inwestycja?

Czytnik kart zbliżeniowych - czy to dobra inwestycja?

Karty zbliżeniowe oraz czytniki kart cieszą się coraz większą popularnością w różnych dziedzinach życia. Trudno sobie dzisiaj wyobrazić nowoczesne i bezpieczne budynki, które nie posiadają technologii opartych na popularnych kartach magnetycznych. Są one wszędzie tam, gdzie wymagana jest kontrola dostępu, rejestracja czasu pracy i w wielu innych miejscach, w których tradycyjne rozwiązania zawodzą.

Na jaki czytnik kart postawić?



Na rynku dostępnych jest mnóstwo urządzeń przystosowanych do pracy z kartami zbliżeniowymi. Na szczególną uwagę zasługują urządzenia firmy "MicroMade", w tym urządzenie KDM-C152. Dlaczego? Jest to bezpieczny i sprawdzony czytnik kart, który umożliwia pracę w tzw. chmurze. Mieliśmy okazję współpracować przy projektowaniu tego modelu. Połączyliśmy siły z producentem po to, by stworzyć doskonały element rozszerzający funkcje platformy dla przedszkoli i żłobków eLizak. Prosta instalacja i możliwość komunikacji z serwerem za pomocą sieci lokalnej sprawiają, że produkt ten jest na czele w zestawieniu tej kategorii urządzeń.

Jak działa czytnik kart zbliżeniowych?



Czytnik KDM-C152 zainstalowany w placówce i połączony z kontem na portalu eLizak.edu.pl umożliwia proste i niezawodne rejestrowanie wejść i wyjść dzieci. Jest to szczególnie pomocne, gdy placówka pobiera opłaty na podstawie godzin, które dziecko spędziło w przedszkolu. System eLizak w oparciu o odnotowane zdarzenia automatycznie wylicza czas pobytu malucha i pojawiające się nadgodziny.

Czytnik kart zbliżeniowych - czy warto?



Właściciel placówki, który decyduje się na instalację czytnika kart zbliżeniowych, zyskuje pewność, że naliczone godziny pobytu dzieci są prawidłowe. Co więcej, zwalania pracowników z konieczności ręcznego odnotowania wejść i wyjść podopiecznych. Zaoszczędzony w ten sposób czas mogą przeznaczyć na inne aktywności.
Dodatkowym, bardzo pomocnym elementem czytnika KDM-C152 jest możliwość lokalnego przechowywania zarejestrowanych zdarzeń na wypadek problemów z internetem. Po naprawieniu usterki urządzenie automatycznie łączy się z serwerem i dosyła nieprzekazane wcześniej zdarzenia. Wszystkie zarejestrowane wejścia i wyjścia są na bieżąco widoczne w panelu dyrektora placówki.

Czytnik kart zbliżeniowych a kontrola dostępu



Ważną kwestią, którą należy poruszyć przy okazji czytników kart zbliżeniowych, jest kontrola dostępu do budynku. W wielu przedszkolach i żłobkach drzwi są zamykane na klucz po każdym wejściu/wyjściu. Ma to oczywiście uzasadnienie w zagwarantowaniu bezpieczeństwa podopiecznym. Trzeba jednak przyznać, że bieganie do drzwi z kluczem, kiedy tylko ktoś naciśnie dzwonek, jest uciążliwe.

W przypadku zastosowania czytników kart jako elementu kontroli dostępu zwalniamy pracowników z konieczności manualnego otwierania i zamykania drzwi. Wyznaczona osoba może z daleka weryfikować przychodzące osoby, a resztę zrobi za nią system.

Czytnik kart zbliżeniowych w systemie eLizak



Platforma eLizak.edu.pl udostępnia możliwość wprowadzenia kart zbliżeniowych bezpośrednio z panelu dyrektora. Tylko aktywne i dodane wcześniej karty mogą posłużyć do otwarcia drzwi. Warto podkreślić, że w przypadku awarii internetu w placówce urządzenie nadal będzie działać. Posiadacze aktywnych kart będą mogli swobodnie wejść i wyjść z budynku.

aktualizacja: 2020-05-27