Dlaczego warto zainwestować w czytnik kart zbliżeniowych?

Karty zbliżeniowe oraz czytniki kart zdobywają coraz to większą liczbę zainteresowań w wielu dziedzinach życia. Trudno sobie dzisiaj wyobrazić nowoczesne i bezpieczne budynki, które nie posiadają technologii opartych na popularnych kartach magnetycznych. Są one wszędzie tam, gdzie wymagana jest kontrola dostępu, rejestracja czasu pracy i w wielu innych miejscach w których tradycyjne rozwiązania zawodzą.

Na rynku można spotkać wiele urządzeń przystosowanych do pracy z kartami zbliżeniowymi. Na szczególną uwagę zasługują tutaj urządzenia firmy "MicroMade" w tym urządzenie KDM-C152. Jest to bezpieczny i sprawdzony czytnik kart umożliwiający prace w tzw. "chmurze". Dzięki wzajemnej współpracy z platformą eLizak.edu.pl urządzenie zostało zaprojektowane tak, by stanowiły doskonały element rozszerzający funkcje platformy eLizak. Prosta instalacja i możliwość komunikacji z serwerem za pomocą sieci lokalnej stawia ten produkt na czele innych podobnych rozwiązań.

Czytnik KDM-C152 zainstalowany w placówce i skojarzony z kontem na portalu eLizak.edu.pl umożliwia proste i niezawodne rejestrowanie wejść i wyjść dzieci. Jest to szczególnie pomocne, gdy placówka pobiera opłaty według czasu pobytu dzieci. System eLizak na podstawie odnotowanych zdarzeń automatycznie wylicza czas pobytu dziecka i pojawiające się nadgodziny.

Właściciel placówki, który decyduje się na instalacje czytnika kart zbliżeniowych zyskuję pewność co do prawidłowości naliczonych godzin pobytu oraz zwalania pracowników z potrzeby ręcznego odnotowania wejść i wyjść dzieci. Dodatkowym, bardzo pomocnym elementem czytnika KDM-C152 jest możliwość lokalnego przechowywania zarejestrowanych zdarzeń na wypadek problemów z Internetem. Po rozwiązaniu problemów z siecią urządzenie od razu łączy się z serwerem i dosyła nieprzekazane wcześniej zdarzenia. Wszystkie informacje dotyczące zarejestrowanych wejść i wyjść są na bieżąco widoczne w panelu dyrektora placówki.


Kolejną ważną kwestią, którą należy poruszyć przy okazji czytników kart zbliżeniowych to zagadnienie związane z kontrolą dostępu do budynku. W wielu przedszkolach i żłobkach nadal do otwarcia drzwi potrzebna jest osoba sprawująca dyżur w placówce. Jest to oczywiste i konieczne - bezpieczeństwo dzieci jest tutaj najważniejsze. W przypadku zastosowania czytników kart jako elementu kontroli dostępu zwalniamy pracowników z konieczności biegania z kluczem po naciśnięciu dzwonka. Osoba taka może z daleka kontrolować przychodzące osoby a otwieranie drzwi pozostawić systemowi. Platforma eLizak.edu.pl udostępnia możliwość dodania kart zbliżeniowych bezpośrednio z panelu dyrektora. Tylko aktywne i dodane wcześniej karty będą mogły posłużyć do otwarcia drzwi. Należy również zwrócić uwagę, że w przypadku awarii sieci Internet w placówce urządzenie nadal będzie pamiętało aktywne karty i nie blokowało wejść i wyjść z placówki.


Więcej

Dodał eLizak dnia 2019-11-26

Prowadzisz przedszkole lub żłobek? Kliknij "Lubię to"