Dlaczego prowadząc przedszkole, marnujemy swój czas ?

A Ty, jak sądzisz ?

Świat dzieci i społeczność przedszkolną tworzą ludzie zawsze uśmiechnięci, oddani i pełni radości z wykonywanej pracy. Taki świat widzą rodzice i ich dzieci. Jednak, jeśli spojrzymy na to wszystko trochę inaczej, z innej perspektywy to zobaczymy, że za tym wszystkim stoi szereg obowiązków i wielka odpowiedzialność wynikająca z prowadzonej działalności i wykonywanych zadań. Trudno sobie dzisiaj wyobrazić przedszkole bez opiekunów, pani dyżurnej i dyrektora organizującego pracę w całym przedszkolu. Każda z tych osób ma oddzielną rolę i zadania. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj dyrektor placówki. To właśnie na jego barkach spoczywa podział zadań i prowadzenie rozliczeń związanych z prowadzoną działalnością gospodarcza - przedszkolem.

Dyrektor przedszkola to w szczególności osoba zajmująca się kwestiami finansowymi, prowadzeniem rozliczeń i kontroli zaległych płatności. Nie jest to zadanie proste, a w pewnych sytuacjach dość nieprzyjemne, zwłaszcza wtedy, gdy musimy upominać się o brakujące wpłaty lub udowadniać rodzicom, że kwota do zapłaty została wyliczona prawidłowo i nie ma tu pomyłki. Dobrym rozwiązaniem tego problemu jest skorzystanie z systemu do zarządzania rozliczeniami. Dzięki platformie eLizak.edu.pl możemy prowadzić wszystkie rozliczenia jeszcze prościej niż do tej pory. Platforma ta została wyposażona w coś szczególnego co odróżnią ją mocno od konkurencji - chodzi o tzw. "generator rozliczeń" i nie tylko. Po założeniu konta mamy do dyspozycji szereg funkcjonalności ułatwiających prowadzenie przedszkola, tworzenie umów, rejestracje nieobecności, naliczanie godzin, wymianę korespondencji pomiędzy rodzicami, pracownikami i dyrektorem placówki i wiele, wiele innych rzeczy niezbędnych podczas pracy w przedszkolu.


Kwestią kolejną, którą należy poruszyć w pracy dyrektora to brak czasu i jego dalsze marnowanie. Brak właściwego narzędzia do tworzenia rozliczeń, ręczne rozliczanie wpłat lub używanie do tego celu niewygodnych i zbyt drogich narzędzi dostępnych na rynku to przede wszystkim zmarnowany czas i dodatkowe obciążenie dla budżetu. Dlaczego tak jest? Wynika to głównie z tego, że boimy się zmian, nowych rzeczy. Jesteśmy od lat przyzwyczajeni do tego samego sposobu działań i nie zamierzamy go zmieniać pytając się samych siebie "po co mi to?"


Platforma eLizak.edu.pl to nie tylko kolejna strona internetowa ale szansa na większą oszczędność czasu dla ciebie i Twoich pracowników. Jest to doskonałe narzędzie, które zwolni Cię z wielu denerwujących zadań związanych z prowadzeniem rozliczeń. Nadal masz wątpliwości? Wypróbuj platformę eLizak całkowicie za darmo i zobacz jakie to proste!

Dodał eLizak dnia 2019-11-29

Prowadzisz przedszkole lub żłobek? Kliknij "Lubię to"