Zarządzanie przedszkolem - ile czasu marnujesz jako dyrektor?

Zarządzanie przedszkolem - ile czasu marnujesz jako dyrektor?

Świat dzieci i społeczność przedszkolną tworzą ludzie zawsze uśmiechnięci, oddani i pełni radości z wykonywanej pracy. Tak w skrócie działalność żłobków i przedszkoli widzą osoby z zewnątrz. W rzeczywistości jednak prowadzenie placówki wiąże się z szeregiem obowiązków i wielką odpowiedzialnością. Ponoszą ją wszyscy pracownicy: opiekunowie, animatorzy, pani woźna. Każda z tych osób ma swoją rolę i oddzielne zadania. Choć nie da się ukryć, że to na barkach dyrektora spoczywa organizacja pracy i zarządzanie placówką.

Obowiązki na stanowisku dyrektora przedszkolaKwestie finansowe, prowadzenie rozliczeń, kontrola zaległych płatności, planowanie zajęć, organizacja i weryfikacja czasu pracy? To tylko część obowiązków, za które odpowiada dyrektor przedszkola. Choć z pewnością własna placówka to powód do dumy, jej posiadanie niesie ze sobą mnóstwo wyzwań. A często nawet trudnych sytuacji.

Przykład? W przedszkolach czy żłobkach, gdzie rozliczanie obecności dziecka odbywa się ręcznie, istnieje ryzyko popełnienia błędu. Wśród rodziców mogą pojawiać się wątpliwości, czy konkretne miesięczne rozliczenie jest na pewno poprawne. Czy zostały uwzględnione wszystkie nieobecności? Czy odliczono właściwą liczbę posiłków?

Czy da się uniknąć tych trudnych sytuacji?


Oczywiście. Skutecznym rozwiązaniem tego problemu jest system do zarządzania rozliczeniami taki jak eLizak. Dzięki platformie z praktycznymi funkcjami dyrektor przedszkola na comiesięcznych rozliczeniach może zaoszczędzić co najmniej kilka godzin!

Jest to możliwe m.in. dzięki nowoczesnemu ?generatorowi rozliczeń?, który wyróżnia system na tle konkurencji. W momencie założenia konta w panelu dyrektora, do dyspozycji jest szereg funkcjonalności, które znacząco ułatwiają zarządzanie przedszkolem. Można tu wymienić:

- tworzenie umów na podstawie szablonów,
- rejestracje nieobecności,
- automatyczne naliczanie godzin,
- wymianę korespondencji pomiędzy rodzicami, pracownikami i dyrektorem placówki,
- planowanie grafiku,
i wiele, wiele innych funkcji niezbędnych w realizacji zadań w przedszkolu czy żłobku.

Zarządzanie przedszkolem - jak efektywnie planować pracę?Natłok obowiązków, nowe zgłoszenia, bieżące rozliczenia - dyrektor przedszkola ma pełne ręce roboty. Dlatego wszędzie tam, gdzie to możliwe, powinien stawiać na automatyzację działań. Dzięki temu można zaoszczędzić mnóstwo cennego czasu. I przeznaczyć go chociażby na planowanie dalszego rozwoju placówki.

Należy jednak mieć świadomość, że nie wszystkie narzędzia dostępne na rynku, są godne uwagi. Niektóre z nich mają ograniczoną funkcjonalność mimo wysokiej ceny. Inne nie dają możliwości personalizacji i przydzielania zadań. Część osób boi się zainwestować w nowy system, którego nie zna. Dlatego właśnie wszystkim zainteresowanym udostępniamy bezpłatnie naszą platformę na 3 miesiące.

To czas, który pozwoli poznać system od środka, dopasować go do własnych potrzeb i przetestować w działaniu. I to bez żadnych zobowiązań. Darmowe konto możesz w każdej chwili założyć tutaj. Przekonaj się osobiście, że zarządzanie przedszkolem i generowanie rozliczeń może być szybkie, proste i dokładne.

aktualizacja: 2020-05-27