System dla przedszkoli - korzyści, możliwości, dlaczego warto zainwestować w aplikację dla przedszkoli

System dla przedszkoli - korzyści, możliwości, dlaczego warto zainwestować w aplikację dla przedszkoli

"System dla przedszkola", "aplikacja dla przedszkola" to pojęcia bardzo popularne w branży edukacyjnej w ostatnim czasie. Zainteresowanie nowoczesnymi technologiami wynika z prostego powodu: dyrektorzy placówek chcą sprawnie i ekonomicznie zarządzać przedszkolem/żłobkiem. Z kolei rodzicom zależy, by być w stałym kontakcie z wychowawcami i monitorować postępy swoich dzieci. Jakie funkcje ma system dla przedszkola? Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze? Dlaczego warto zainwestować w aplikację dla przedszkola?

System dla przedszkola: podstawowe funkcje

Dobry system dla przedszkola to taki, który można dostosować do potrzeb konkretnej placówki. To znaczy, że da się go skonfigurować w sposób, który będzie odpowiadał wszystkim wymaganiom dyrekcji, wychowawców i rodziców. Do podstawowych funkcji profesjonalnego systemu dla przedszkola można zaliczyć m.in.:

- e-dzienniczek,
- grafik pracy,
- plan zajęć,
- komunikator,
- jadłospis,
- tablicę ogłoszeń.

Oprócz tych funkcjonalności dobry system dla przedszkola powinien być zaopatrzony dodatkowo w:

- generator rozliczeń (faktury, płatności, rachunki),
- rejestrator godzin pracy,
- generator umów,
- bezpieczne płatności,
- możliwość importowania przelewów.

Dzięki powyższym funkcjom zarządzanie finansami i "papierkowa robota" jest zautomatyzowana. I co najważniejsze: można wyeliminować ryzyko popełnienia błędów, np. w obliczeniach.

Sprawdź: Wszystkie funkcje systemu dla przedszkoli

System dla przedszkoli: na co zwrócić uwagę

Na rynku pojawia się coraz więcej systemów dla przedszkoli i żłobków. Różnią się one między sobą pod wieloma względami, z których najważniejsze to: dostępne funkcje w pakiecie podstawowym, zastosowane narzędzia zabezpieczające, wsparcie techniczne, możliwość personalizacji, darmowy okres testowy. I oczywiście cena.

System dla przedszkoli: czy warto kupić?

Profesjonalny system dla przedszkoli i żłobków to inwestycja, a nie koszt. Pozwala on zaoszczędzić mnóstwo czasu i pieniędzy, które można przeznaczyć na rozwój placówki. Dlatego niska cena nie powinna być wyznacznikiem przy wyborze dostawcy. Jeśli tylko jest taka możliwość, system dla przedszkola warto przetestować przed zakupem.

Tych kilka tygodni użytkowania pozwoli poznać system od środka, zweryfikować funkcjonalności i dostosować je do własnych potrzeb. Najlepiej wypróbować system dla przedszkoli w przerwie wakacyjnej, kiedy trwa rekrutacja nowych podopiecznych i można na bieżąco wprowadzać wszystkie dane.

Sprawdź: Jak założyć bezpłatne konto testowe w systemie dla przedszkoli eLizak

Jeśli masz dodatkowe pytania, chcesz dowiedzieć się więcej o konkretnych funkcjach lub możliwościach systemu i aplikacji dla przedszkola, napisz do nas niezobowiązująco.

aktualizacja: 2020-07-06