Pierwsze dni dziecka w przedszkolu. Jak przygotować rodziców?

Pierwsze dni dziecka w przedszkolu. Jak przygotować rodziców?

Lista dzieci przyjętych do przedszkola zamknięta. Kadra wychowawców skompletowana. Zajęcia rozpisane, a placówka wysprzątana. Ostatnim etapem działań, które jako dyrektor powinieneś podjąć, to opracowanie planu, który odpowie na pytanie: jak przygotować rodziców i pomóc im przetrwać pierwsze dni w przedszkolnej rzeczywistości? Bo nie ma co ukrywać, dla nich to także nowe doświadczenie i stres. Co możesz zrobić, by ułatwić im zadanie?

Wyprawka dla dziecka do przedszkola i żłobka

Przyda się szczególnie rodzicom, którzy po raz pierwszy posyłają dziecko do przedszkola. Opracowanie niezbędnika potrzebnych rzeczy znacznie ułatwi im proces przygotowań. Jeśli korzystasz z systemu dla przedszkoli i żłobków, taką listę możesz udostępnić w aplikacji mobilnej dla rodziców jeszcze przed rozpoczęciem zajęć. To świetne rozwiązanie, ponieważ umożliwia stworzenie szablonu, który będzie można wysłać elektronicznie do wszystkich dosłownie jednym kliknięciem.

Galerie zdjęć w aplikacji mobilnej dla rodziców

Pierwsze dni dziecka w przedszkolu lub żłobku to dla rodziców ogromne przeżycie. Po raz pierwszy rozstają się ze swoimi pociechami na dłużej. Z jednej strony martwią się, jak maluch sobie poradzi. A z drugiej sami odczuwają tęsknotę. Na szczęście możesz temu zaradzić.

System dla przedszkoli i żłobków umożliwi Ci publikację zdjęć, które rodzice będą mogli obejrzeć w czasie rzeczywistym z poziomu aplikacji mobilnej. Po zamieszczeniu galerii w panelu administracyjnym, do wszystkich użytkowników zostanie wysłane powiadomienie o nowościach. Rodzice na własne oczy będą mogli przekonać się, że ich dzieci w przedszkolu czują się dobrze i świetnie się bawią.

Plan zajęć zawsze pod ręką

Wydrukowany plan zajęć może się zawieruszyć. W trakcie roku może także ulec zmianie. Konieczna jest wówczas aktualizacja, dodruk i ponowny kolportaż. Rozpiska zajęć w aplikacji dla rodziców całkowicie zmienia postać rzeczy. Aktualizacji możesz dokonać przy pomocy kilku kliknięć i natychmiast udostępnić ją wszystkim w danej grupie. Dzięki temu obowiązujący plan zajęć rodzice będą mieć zawsze pod ręką.

Wgląd w przedszkolny jadłospis

Monitoring jadłospisu dziecka jest dla rodziców ważny. Dzięki temu mogą kontrolować posiłki dziecka i to, czy odżywia się zdrowo i prawidłowo. Zdarza się przecież, że niektóre maluchy muszą mieć ułożone indywidualne menu ze względu na nietolerancje pokarmowe lub alergie. Nasz system dla przedszkoli daje rodzicom możliwość zamieszczenia takich informacji w aplikacji. Z kolei osoba odpowiedzialna w placówce za żywienie może uwzględnić indywidualne preferencje konkretnego dziecka.

Rodzice lubią wiedzieć

Przygotowanie rodziców z wyprzedzeniem do nowej rzeczywistości jest bezcenne. Tym bardziej że nowe technologie umożliwiają sprawną komunikację i organizację pracy. Inwestując w system dla przedszkoli i żłobków rozwiązujesz mnóstwo problemów i ułatwiasz codzienne funkcjonowanie nie tylko sobie, ale również opiekunom i rodzicom.

aktualizacja: 0000-00-00