Czytnik kart zbliżeniowych w przedszkolu - tak czy nie?
Czytnik kart zbliżeniowych w przedszkolu - tak czy nie?
Elektroniczna ewidencja czasu, który dziecko spędza w przedszkolu, żłobku lub klubie malucha jest coraz popularniejszym rozwiązaniem. Na montaż czytników kart zbliżeniowych decydują się zarówno dyrektorzy placówek publicznych, jak i prywatnych. Dzięki nim można zredukować comiesięczne rozliczenia z kilku dni do kilku godzin. Ale to nie wszystko. Co warto wiedzieć o czytnikach zbliżeniowych?
Karty zbliżeniowe dla przedszkoli i żłóbków - czy to dobra inwestycja?
Bardzo często zdarza się, że miesięczne opłaty za pobyt dzieci w przedszkolu lub żłobku są różne. Finalna kwota jest zależna od liczby godzin, w których maluch przebywał w placówce, zajęć dodatkowych, wyżywienia. W grę wchodzi skrupulatna dokumentacja obecności i indywidualne wyliczanie faktury dla każdego rodzica. Ręczne podsumowania i weryfikacja jest czasochłonna i niestety wiąże się z możliwością popełnienia błędów.
Wszystkie problemy dotyczące rozliczeń rozwiązuje jedno narzędzie: czytnik kart zbliżeniowych. To nowoczesna technologia, która w zdecydowany sposób usprawnia pracę placówki. Doceniają ją rodzice, gdyż otrzymują konkretne, przejrzyste i szczegółowe rozliczenia za pobyt dziecka w przedszkolu lub żłobku. Ceni je także dyrekcja i wychowawcy, ponieważ oszczędza im mnóstwo godzin na dodatkowych obowiązkach.
Przeczytaj także: System dla przedszkoli: mobilna karta dziecka
Jak działa czytnik kart zbliżeniowych?
Czytniki kart zbliżeniowych są intuicyjne i bardzo proste w obsłudze dla wszystkich użytkowników. Ich działanie można zobrazować przy pomocy dosłownie 3 kroków.
Krok 1: Wprowadzenie przez dyrekcję do systemu dla przedszkoli danych wszystkich podopiecznych, podłączenie czytnika do sieci komputerowej oraz konfiguracja, czyli m.in. ustawienie stawek godzinowych, bezpłatnych godzin, opłat za zajęcia dodatkowe, opłat za wyżywienie.
Krok 2: Wydanie rodzicom indywidualnej karty zbliżeniowej, dzięki której będą rejestrować obecność dziecka w placówce, przykładając ją do czytnika w momencie przyprowadzenia i odbioru malucha.
Krok 3: Pobranie danych do analizy, ewentualna korekta w razie konieczności i szybkie wygenerowanie raportów na potrzeby rozliczeń z rodzicami.
Czytnik kart zbliżeniowych - korzyści dla rodziców
- Przejrzysty system rozliczeń.
- Stały dostęp do aktualnych informacji o czasie pobytu dziecka w przedszkolu poprzez aplikację mobilną.
- Płatność tylko za godziny, które dziecko faktycznie spędziło w placówce.
- Wygoda i łatwość użytkowania karty zbliżeniowej.
Czytnik kart zbliżeniowych - korzyści dla dyrekcji
- Zredukowanie liczby godzin poświęcanych na comiesięczne rozliczenia z kilku dni do kilku godzin.
- Automatyczne rejestrowanie czasu przyjścia i wyjścia podopiecznych bez konieczności angażowania pracowników do dodatkowych obowiązków.
- Uprawnienie funkcjonowania placówki.
- Podniesienie jakości komunikacji z rodzicami.
- Brak konieczności ręcznej weryfikacji obecności dzieci.
Dowiedz się więcej:https://www.elizak.edu.pl/czytniki_kart