Jak zarządzać kadrą efektywniej?

Jak zarządzać kadrą efektywniej?

Lista obowiązków dyrektorów placówek edukacyjno-opiekuńczych jest dosyć długa. A gdyby tak zmniejszyć ją o zadania, które można zaprogramować raz i korzystać z nich bez ograniczeń? Nowoczesne technologie dają możliwość usprawnienia pracy i stałego kontaktu z całym zespołem. W tym układzie każda strona jest zadowolona: obie oszczędzają czas, zadania delegowane są w sposób przejrzysty, a praca jest rozliczana precyzyjnie. Jakie konkretnie korzyści w zarządzaniu kadrą niesie ze sobą system dla przedszkoli?

Ewidencja czasu pracy

System dla przedszkoli zintegrowany z modułem rejestracji pracy daje możliwość dokładnej ewidencji godzin przepracowanych przez każdego pracownika. Dzięki temu jako dyrektor masz pełną kontrolę nad rzeczywistą liczbą godzin zrealizowanych w danym miesiącu przez wszystkie zatrudnione osoby.

Indywidualne konta pracowników

W systemie dla przedszkoli eLizak możesz utworzyć indywidualne konta dla całego zespołu. Masz możliwość przydzielić konkretne uprawnienia i role, które pozwolą poszczególnym osobom realizować powierzone im zadania, np. wychowawcom grup sprawnie kontaktować się z rodzicami. Raz wprowadzonymi danymi możesz zarządzać w dowolnym czasie, bez żadnych limitów.

Grafiki dla pracowników

Podstawową funkcją wirtualnego grafiku jest planowanie z wyprzedzeniem pracy poszczególnych osób. Oprócz tego masz możliwość automatycznie uwzględnić w nim zgłoszone urlopy wypoczynkowe, macierzyńskie i chorobowe pracowników. Zyskujesz w ten sposób pełen ogląd sytuacji i wiedzę dotyczącą dyspozycyjności zespołu w danym tygodniu lub konkretnym miesiącu. Niezbędne aktualizacje możesz wprowadzać w dowolnym momencie.

Szablony dokumentów

W systemie eLizak udostępniamy specjalne miejsce do gromadzenia i przechowywania szablonów aktualnych dokumentów, które przeznaczone są dla pracowników, np. wniosek urlopowy, wniosek o wypłatę wynagrodzenia do rąk własnych lub na konto bankowe, wniosek o wypłatę zaliczki. Ich zaletą jest to, że oszczędzasz czas na indywidualnych spotkaniach i masz pewność, że zatrudnione osoby korzystają z właściwych dokumentów.

Historia aktywności w systemie

eLizak zapisuje w historii wszelkie aktywności, które użytkownicy wykonali w systemie z poziomu kont indywidualnych. To znaczy, że w dowolnym momencie możesz zweryfikować kto i kiedy wprowadził zmiany lub odpowiada za konkretne zdarzenie. Masz pełen ogląd sytuacji i w razie konieczności jesteś w stanie szybko rozwiać wszelkie niejasności.

Korespondencja seryjna

Chcesz przekazać ważny komunikat całemu zespołowi? Zrób to za pomocą jednego kliknięcia i sprawdź, kto go odczytał. Jako administrator systemu dla przedszkola możesz tworzyć zbiorcze maile i wiadomości SMS i rozsyłać je do konkretnej bazy adresatów.

Przeczytaj także: Czytnik kart zbliżeniowych w przedszkolu-tak czy nie?

aktualizacja: 2020-10-19