Dzienniczek aktywności

Dzienniczek aktywności

E-dzienniczek aktywności dziecka, czyli przedszkolne życie pod stałą kontrolą. Rzetelne i aktualne informacje dotyczące dzieci przebywających w przedszkolach i żłobkach są dla rodziców priorytetem. Czasy, kiedy musieli dopytywać o szczegóły wychowawców na osobistych konsultacjach i pamiętać o drukowanych karteczkach z komunikatami, już dawno minęły. Teraz wszystkie informacje mają w zasięgu ręki za sprawą elektronicznego dzienniczka aktywności. Dlaczego jest ważny z perspektywy rodzica? Jakie ma funkcje? W jakie dane rodzic zyskuje wgląd?

Komplet informacji pod ręką

System dla przedszkoli i żłobków eLizak opracowaliśmy tak, by rodzic non stop miał dostęp do aktualnej i kompleksowej wiedzy na temat dziecka i jego osiągnięć. Bez konieczności osobistych spotkań z wychowawcami czy specjalistami, z którymi maluch pracuje na co dzień. Zaprogramowany przez nas dzienniczek aktywności daje wgląd we wszystkie poczynania dziecka, a także w najnowsze ogłoszenia i powiadomienia związane z działalnością placówki.

Dzienniczek aktywności - funkcje i możliwości


Dzienniczek aktywności jest rozbudowanym, a jednocześnie bardzo prostym narzędziem w obsłudze. Dostęp do niego można uzyskać z poziomu przeglądarki oraz przez aplikację mobilną. Składa się z kilku sekcji, które pozwalają na sprawną wymianę informacji i bezproblemową komunikację między wychowawcami (dyrekcją) a rodzicami.

Sekcje w dzienniczku aktywności (w zależności od potrzeb da się je modyfikować)

1) Wyżywienie, samopoczucie, praca na zajęciach

Wychowawca grupy z pozycji własnego konta przy pomocy kilku kliknięć może aktualizować dane dotyczące każdego dziecka. W czasie rzeczywistym do rodziców są więc przekazywane informacje m.in. na temat tego:

- czy dziecko zjadło wszystkie posiłki,
- jak radzi sobie z pracą w grupie,
- jaką literkę poznało danego dnia,
- czy grupa była na spacerze,
- czy i jak długo dziecko spało,
- jak dziecko się czuje (np. czy gorączkowało, sygnalizowało złe samopoczucie).

2) Wyprawka

Sekcja ta dostarcza informacji o stanie przyborów, z których maluch korzysta na co dzień w żłobku/przedszkolu, np. pampersy, chusteczki, ubranka na zmianę itd. W momencie, kiedy przygotowane zapasy się kończą, rodzic otrzymuje powiadomienie o tym fakcie na telefon. Dzięki temu może uzupełnić niezbędne rzeczy jeszcze tego samego dnia np. przy odbiorze dziecka z placówki.

3) Wirtualna tablica ogłoszeń i wydarzeń

Wychowawcy i dyrekcja mogą publikować tu ważne komunikaty przeznaczone dla konkretnych grup i ogólne informacje dotyczące życia całego przedszkola. Ale nie tylko. Wirtualna tablica ogłoszeń służy też do dodawania np. postów z aktywnymi linkami do ciekawych artykułów, galerii zdjęć i innych multimediów. Udostępniane treści wyświetlają się w kolejności chronologicznej, a rodzice mają do nich nieograniczony czasowo dostęp. Co ważne: przesyłane dane i materiały są całkowicie bezpieczne!

4) Komunikator

Pozwala na szybki i bezpośredni kontakt z wychowawcami i dyrekcją. Rodzic może w prosty sposób wysłać wiadomość do konkretnej osoby i uzyskać interesujące go informacje. Proces komunikacji przebiega więc sprawnie i komfortowo.

Elektroniczny dzienniczek aktywności, czyli darmowa pamięć podręczna.

Dostęp do dzienniczka aktywności jest bezpłatny dla wszystkich użytkowników platformy eLizak.
Z aktualnych i nowych funkcji systemu mogą oni korzystać bez dodatkowych opłat. Jako rodzice doskonale rozumiemy, jak wiele spraw do załatwienia i obowiązków jest do wykonania na co dzień. I że nie wszystko da się po prostu zapamiętać. Dlatego stworzyliśmy dzienniczek aktywności. Aby usystematyzować informacje i by mieć pod pełną kontrolą codzienne życie dziecka w placówce.

Przeczytaj także: Wizerunek dziecka w mediach społecznościowych

aktualizacja: 2021-03-15