Opłaty za przedszkole - czy co miesiąc są takie same?

Opłaty za przedszkole - czy co miesiąc są takie same?

Opłata za przedszkole dziecka to ważna i jedna z droższych pozycji, która na stałe wpisana jest w domowy budżet. Wcale nie dziwi więc fakt, że rodzice chcą mieć te wydatki pod kontrolą. A jeśli jest taka możliwość, płacić odpowiednio mniej. Kiedy mogą na to liczyć? W jaki sposób dowiadywać się o rzeczywistych miesięcznych kosztach związanych z obecnością malucha w placówce? Jak wygodnie i bezpiecznie regulować faktury?

Ile kosztuje przedszkole dla dziecka?Miesięczne koszty związane z uczęszczaniem dziecka do przedszkola są różne w zależności od kategorii przedszkola (publiczne, niepubliczne, prywatne) oraz województwa/regionu. Najtańsze są oczywiście placówki państwowe. Jednak liczba miejsc jest w nich ograniczona. I nie ma co ukrywać: są one bardzo szybko zajmowane. Coraz liczniejsza grupa rodziców decyduje się więc na zapisanie dziecka do placówki niepublicznej lub prywatnej.

Na finalną kwotę w zależności od polityki placówki składa się kilka elementów:

- czesne,
- opłata za wyżywienie,
- zajęcia dodatkowe,
- wycieczki/wyjazdy,
- komitet rodzicielski,
- akcesoria higieniczne,
- ubezpieczenie.

Kontrola rozliczeń w przedszkoluTo oczywiste, że rodzicom zależy na tym, by zoptymalizować wydatki i mieć wgląd w płatności, których dokonują na rzecz placówki. Dobra wiadomość jest taka, że nowoczesne systemy dla przedszkoli i żłobków jak eLizak, oferują taką możliwość. Dzięki nim da się szybko zweryfikować historię rozliczeń i sprawdzić, czy opłaty są uiszczane w terminie i w odpowiedniej kwocie. Z pozycji panelu lub w aplikacji dla rodziców można monitorować wszystkie bieżące należności przypisane do dziecka.

Co ważne, nasze oprogramowanie jest zaprojektowane tak, by dla każdego rodzica co miesiąc generować rachunek do opłacenia z uwzględnieniem m.in. nieobecności malucha ze względu na chorobę czy zajęć dodatkowych, na które uczęszcza. System dla przedszkoli udostępnia przejrzyste informacje, które pozwalają uniknąć niepotrzebnych błędów, np. nadpłat. W efekcie rodzic realizuje przelew obejmujący faktyczną liczbę dni nauki i wyżywienie.

Dowiedz się więcej:Panel dla rodzica w systemie dla przedszkoli eLizak


Nowoczesne narzędzia do rozliczeńSzybko, bezpiecznie i wygodnie- nowoczesne technologie dają możliwość opłacania rachunków właśnie w taki sposób. Wystarczy, że placówka wdroży odpowiedni system, np. Przelewy24. Dzięki temu każdy opiekun dziecka będzie mógł realizować transakcje przy pomocy dosłownie kilku kliknięć w telefonie. Regularnie wdrażamy ten sposób rozliczeń w placówkach, które podejmują z nami współpracę. Z dwóch prostych powodów: z punktu widzenia rodziców jest niesamowicie funkcjonalny, a z perspektywy dyrekcji daje gwarancję ekspresowych wpływów na konto.

Przeczytaj także: Jak wybrać idealne przedszkole dla dziecka?

aktualizacja: 2021-04-22