Wirtualny harmonogram zajęć - dlaczego warto go mieć?

Wirtualny harmonogram zajęć - dlaczego warto go mieć?

Organizowanie pracy dydaktyczno-wychowawczej w przedszkolu jest strategicznie ważne z wielu powodów. Ten etap przygotowań do roku szkolnego sprawia, że realizacja zadań przez kolejne tygodnie i miesiące jest łatwiejsza, i przynosi lepsze wyniki. Stały wgląd w plan zajęć i listę dodatkowych aktywności pozwala na efektywne działanie oraz sprawną komunikację. Jest istotny z punktu widzenia dyrekcji, wychowawców, rodziców, a nawet maluchów. Dlaczego?

Planowanie w przedszkolu - czemu służy?Funkcjonowanie przedszkola oparte jest na planach rocznych, miesięcznych, tygodniowych, dziennych. Choć każdy z nich ma nieco inne zadanie, to finalnie wszystkie mają znaczenie w prawidłowej działalności placówki. Ich zaprojektowanie wymaga ogromu zaangażowania i czasu. Choć z założenia harmonogram realizuje koncepcję wychowania przedszkolnego zgodną z aktualnie obowiązującą podstawą programową, warto zaznaczyć, że spełnia też szereg innych funkcji. Pod jednym warunkiem: jest udostępniony do wglądu szerszemu gronu.

Wirtualny harmonogram zajęć - korzyściJawny, przejrzysty, dobrze opracowany harmonogram wewnętrzny, z którego bez problemu mogą korzystać nie tylko wychowawcy i dyrekcja, ale również rodzice, otwiera wiele możliwości. Z doświadczenia jednak wiemy, że nie każda osoba zarządzająca placówką zdaje sobie z nich sprawę. Na pierwszych spotkaniach organizacyjnych wręczany jest najczęściej ogólny tygodniowy plan zajęć wydrukowany na kartce. Wydarzenia planowane dodatkowo są omawiane ustnie. Równocześnie poruszanych jest tak wiele spraw, że zabieganym rodzicom ciężko wszystko zapamiętać.

Placówki, które korzystają z systemu dla przedszkoli, mają na to sposób. Udostępniają komplet informacji w aplikacji mobilnej i regularnie przypominają o nadchodzących wydarzeniach. Dzięki temu rodzice i dzieci mogą na spokojnie przygotować się na nowe wyzwania. Harmonogram dostępny z pozycji telefonu połączony z funkcją powiadomień jest bezcennym narzędziem, które odpowiada za udaną współpracę na wielu frontach i sprzyja dobrej komunikacji.

Przetestuj za darmo: System dla przedszkoli eLizak

Wirtualny harmonogram zajęć - korzyściHarmonogram zajęć udostępniony w aplikacji mobilnej dla rodziców umożliwia:

- automatyczne generowanie powiadomień dla poszczególnych grup np. o tym, że trzeba przygotować jakąś dodatkową rzecz dla dziecka na zajęcia w danym dniu;

- podgląd planowanych aktywności na semestr/miesiąc/tydzień,

- włączenie rodziców w organizację warsztatów tematycznych, wycieczek lub innych aktywności, jeśli wyrażają chęć i zainteresowanie;

- przygotowanie dzieci z wyprzedzeniem na nowe projekty,

- zaprezentowanie przedszkola jako placówki, która wychodzi z licznymi inicjatywami,

- utwierdzenie rodziców w przekonaniu, że aktywności w przedszkolu są zróżnicowane i dziecko ma szansę rozwijać się w różnych kierunkach.

Przeczytaj także: 5 sposobów, by zaoszczędzić czas dyrekcji i wychowawców

aktualizacja: 2021-09-24