5 korzyści z automatyzacji finansów w przedszkolu

5 korzyści z automatyzacji finansów w przedszkolu

Indywidualne rozliczenia dla każdego dziecka, wysyłka rachunków do rodziców, przypomnienia o terminach płatności czy egzekwowanie należności to tylko część obowiązków, które spoczywają na barkach dyrektora. Są strategicznie ważne dla działalności przedszkola, a przy tym czasochłonne i uciążliwe. Czy da się je jakoś przyspieszyć? Jak można rozwiązać problem nieterminowych wpłat? Jakie funkcje oferuje profesjonalny system dla przedszkoli? Przekonaj się.

Co daje automatyzacja finansów w przedszkolu?Wykorzystanie możliwości, jakie niesie za sobą aplikacja mobilna i system dla przedszkoli, w znaczący sposób podnosi jakość pracy placówki. W skrócie można by powiedzieć, że automatyzacja finansów pozwala oszczędzać czas i pieniądze. Warto jednak mieć świadomość konkretnych korzyści, jakie z niej płyną.

- Większa płynność finansowaOpóźnienia i zaległości w płatnościach zdarzają się w każdej placówce. Bardzo trudno jest zapanować nad dziesiątkami, a nawet setkami rozliczeń miesięcznie, jeśli trzeba dopilnować ich osobiście. Dlatego monitorowanie czesnego to jeden z kluczowych elementów działalności. Dzięki platformie i aplikacji eLizak można ten proces w pełni zautomatyzować i co ważne: zadbać o płynność finansową przedszkola.

Przypomnienia dla rodziców wysyłane są:

- w chwili wystawienia rachunku w systemie,
- gdy zbliża się termin płatności (np. z jednodniowym wyprzedzeniem),
- w momencie, gdy minął wskazany termin wpłaty należności.

- Bezobsługowe rozliczenia i windykacjaGenerator rozliczeń w systemie eLizak pozwala na indywidualne określenie stawek dla różnych zmiennych. Kwota do zapłaty jest wyliczana automatycznie na podstawie wprowadzonych danych, które są przypisane do każdego dziecka. Dzięki temu wystawianie rachunków jest bardzo szybkie.

Druga ważna kwestia to ściąganie należności. Nie da się ukryć, że osobiste przypominanie rodzicom o uregulowaniu płatności jest dość krępujące dla obu stron. Z tego powodu bardzo często rozmowy o zaległościach finansowych są odkładane na ostatnią chwilę. Aplikacja eLizak pozwala wyeliminować ten dyskomfort i niepotrzebny stres.

- Bezpieczna komunikacja zgodna ze standardami RODOPrywatność rodziców i poufność danych to absolutny priorytet w tej branży. Dlatego system dla przedszkoli i żłóbków eLizak zbudowaliśmy godnie z obowiązującymi przepisami RODO i najwyższymi standardami bezpieczeństwa. Wdrożyliśmy szyfrowanie danych z użyciem klucza prywatnego, a dodatkowo osoba zarządzająca placówką może tworzyć listy urządzeń zaufanych. W ten sposób możliwe jest zapewnienie maksymalnego poziomu ochrony danych zarówno tych pozyskiwanych, jak i przechowywanych w ramach prowadzonej działalności.

Przeczytaj także: Jak wybrać idealny system dla przedszkola?

- Sprawny kontakt z rodzicamiBaza danych dostępna w systemie sprawia, że kontakt z rodzicami jest szybki i bezproblemowy. Aplikacja eLizak wyposażona jest w funkcję korespondencji seryjnej, która umożliwia przekaz ważnych komunikatów do wielu odbiorców dosłownie jednym kliknięciem. Oferuje tworzenie i zbiorczą wysyłkę zarówno maili, jak i wiadomości SMS. Poza tym dyrekcja i wychowawcy z każdym rodzicem mogą rozpocząć konwersację prywatną.

- Szybkie płatności internetoweTo rozwiązanie, które wyróżnia nowoczesne przedszkola i które rodzice bardzo sobie cenią. Opcja płatności online przez bezpieczny i zweryfikowany system Przelewy24 jest wygodna i ekspresowa. Wystarczy kilka kliknięć, by uregulować bieżące faktury za pomocą telefonu. Pieniądze trafiają na konto placówki tego samego lub następnego dnia roboczego.

Dowiedz się: Opłaty za przedszkole - czy co miesiąc są takie same?

aktualizacja: 2021-12-01