eLizak LiveStream

eLizak LiveStream

NOWOŚĆ w systemie eLizak: transmisje online

Jako rodzice wiemy, że mimo najszczerszych chęci nie zawsze udaje się dotrzeć na czas lub być obecnym na wydarzeniach organizowanych w przedszkolu. Korzystając z możliwości, które daje nowoczesna technologia, postanowiliśmy temu zaradzić. Z przyjemnością dzielimy się nowiną, że rozbudowaliśmy system eLizak o nową funkcję: transmisje online. Dzięki niej dyrekcja i wychowawcy mogą zadbać, by rodzicom już nigdy nie umknęła ani jedna ważna chwila z przedszkolnego życia ich pociech.

Transmisje online w przedszkolu - co to jest?Transmisja online w systemie eLizak lub inaczej streaming live to wideo z dźwiękiem udostępniane na żywo z dowolnego wydarzenia organizowanego w przedszkolu. Jest dedykowane rodzicom, którzy w danym terminie z różnych powodów nie mogą pojawić się osobiście w placówce np. na przedstawieniu z okazji Dnia Matki czy Dnia Ojca, a bardzo chcieliby obejrzeć wytęp dziecka.

Sprawdź: eLizak GO - system dla przedszkoli za darmo

Streaming w systemie eLizak - bezcenne korzyściMożliwość transmitowania na żywo wprowadza placówkę w świat nowoczesnych technologii i odpowiada na aktualne wymagania oraz potrzeby rodziców. W systemie eLizak live streaming jest bezpłatnym narzędziem, z którego placówki mogą korzystać bez limitu.

Ale to nie wszystko. Zadbaliśmy, by po zakończonej emisji nagranie było dostępne w aplikacji aż przez 7 dni. Wychowawca grupy może zapisać materiał i udostępnić go w aplikacji. Dzięki temu rodzice mają szansę obejrzeć nagranie ponownie w domowym zaciszu wraz z dzieckiem lub z dziadkami i przeżyć cudowne emocje jeszcze raz.

Transmisja online w przedszkolu - jak to działa?Organizacja transmisji na żywo jest bardzo prosta i bezproblemowa. Nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności ani wcześniejszych przygotowań.

Transmisja online przez system dla przedszkoli eLizak krok po kroku:

1. Uruchom aplikację eLizak.
2. W panelu wychowawcy wybierz opcję "na żywo" (ikonka czerwonej kamerki).
3. Zaproś odbiorców (rodzice przypisani do grupy przedszkolnej swojego dziecka).
4. Opublikuj transmisję (powiadomienie dla rodziców o rozpoczęciu emocji zostanie wygenerowane automatycznie).
5. Zapisz nagranie w systemie (będzie dostępne w aplikacji 7 dni).

Odkryj: Wszystkie funkcje aplikacji dla wychowawców


Streaming w przedszkolu - czy potrzebny jest profesjonalny sprzęt?
Aby móc nadawać, potrzebny jest jedynie smartfon lub tablet z dostępem do Internetu i naszą aplikacją. Tylko tyle. Przydatny, lecz nie obowiązkowy może okazać się statyw z uchwytem na telefon. Dzięki niemu można dostosować wysokość, na jakiej będzie znajdował się sprzęt nagrywający i zadbać o stabilny obraz.

Transmisja na żywo a prywatność dzieciBezpieczeństwo dzieci i ich prywatność to dla nas zawsze priorytet. Dlatego transmisje na żywo realizowane przez system eLizak dostępne są wyłącznie dla rodziców lub opiekunów przypisanych do konkretnych grup przedszkolnych. Nie ma możliwości pobrania pliku i udostępnienia go poza aplikacją.

Przeczytaj także: Zróżnicowane stawki w przedszkolu - jak je uporządkować?

aktualizacja: 2022-05-31