Organizacyjny chaos w przedszkolu - jak go uniknąć?

Organizacyjny chaos w przedszkolu - jak go uniknąć?

Zmieniające się przepisy, nowe osoby w kadrze, długoterminowe zastępstwa, niezaplanowane rozmowy z rodzicami, codzienne obowiązki i nowe wyzwania? Czynników, które mogą dezorganizować pracę w przedszkolu, jest mnóstwo. Czy da się zapanować nad dynamiczną rzeczywistością i uniknąć chaosu w placówce?

Z artykułu dowiesz się m.in.:- Jakie narzędzia pomagają uporządkować pracę w przedszkolu.
- Jak weryfikować wykonanie zleconych obowiązków.
- Dlaczego dyrekcja inwestuje w nowe technologie.

Narzędzia wspierające organizację pracy w przedszkoluLiczba narzędzi, które z założenia mają usprawniać organizację pracy w przedszkolu, z roku na rok się zwiększa. Dostępne są technologie płatne, bezpłatne, programy dedykowane konkretnym obszarom (np. księgowości), komunikatory, automatyczne mailingi itd. Skompletowanie ich w taki sposób, by wszystko harmonijnie działało, może okazać się trudne, a w rezultacie kosztowne. Dlatego warto postawić na kompleksowe rozwiązanie, które pozwoli sprawnie zarządzać całą placówką, a także zoptymalizować nakłady czasowe i finansowe.

Takim narzędziem jest platforma dla przedszkoli eLizak. Zaopatrzona w cały wachlarz funkcjonalności, pozwala skutecznie wspierać organizację pracy dyrekcji, wykonywanie obowiązków przez wychowawców i komunikację z rodzicami. To technologia, dzięki której realizacja zadań staje się łatwiejsza i przynosi satysfakcjonujące rezultaty.
Dowiedz się więcej: Funkcje dla dyrekcji w systemie dla przedszkoli eLizak


Weryfikacja zleconych obowiązków pracownikom - jak robić to skutecznie?Obowiązki, do których nikt się nie poczuwa, rozpoczęte i niedokończone zadania, pominięcie mniej pilnych zobowiązań lub odłożenie ich na później? To problemy, z którymi nierzadko borykają się osoby zarządzające przedszkolami. Najczęściej nie są one efektem złej woli. Czasem po prostu zwodzi pamięć lub zwyczajnie brakuje czasu. Niestety takie sytuacje sprawiają, że drobne niedopatrzenia zmieniają się w większe problemy, których rozwiązanie wymaga jeszcze większych nakładów pracy i zaangażowania. W ten sposób błędne koło się zamyka.

W aplikacji dla przedszkoli eLizak zadania, przypisane do nich osoby, terminy i status realizacji są widoczne czarno na białym. Dzięki temu każdy wie, co i kiedy powinien zrobić, a egzekwowanie zleconych zadań jest maksymalnie ułatwione.

System dla przedszkola - gotowe rozwiązanie na wszystkie problemy?Dlaczego dyrektorzy tak chętnie korzystają z nowych technologii i systemów dla przedszkoli takich jak eLizak? Odpowiedź jest stosunkowo prosta. Ponieważ dzięki nim są w stanie eliminować problemy potencjalnie dezorganizujące pracę, zanim te jeszcze się pojawią. Oczywiście nie sposób przewidzieć wszystkich negatywnych zdarzeń? Właśnie dlatego platforma dla przedszkoli eLizak i aplikacja dla rodziców są stale rozbudowywane i co ważne: dostosowywane do indywidualnych potrzeb placówek. To sprawia, że działają jak dobrze naoliwione maszyny, a dyrekcja i wychowawcy mogą czerpać przyjemność i satysfakcję z pracy.
Przeczytaj także: Zróżnicowane stawki w przedszkolu - jak uporządkować rozliczenia?

aktualizacja: 2023-08-18